“Elke succeservaring geeft mij meer vertrouwen in mijn vak”

Loes Thuinte | Ad Pedagogisch Educatief Professional
Al vroeg wist Loes dat ze met kinderen wilde werken. Na haar opleiding tot onderwijsassistent startte zij in de kinderopvang als pedagogisch professional bij Weijdeland Kinderopvang en combineerde dit met de deeltijd pabo. Dagelijks staat zij op de groep met jonge kinderen. “Je ziet kinderen groeien, in kleine en grote stappen. Soms is een hand geven al genoeg. Juist die momenten maken dit werk zo mooi.” Zo ontdekte ze hoe veelzijdig de kinderopvang is. Het is veel meer dan alleen opvang; je draagt bij aan de ontwikkeling van kinderen en mag dichtbij dat proces staan.
Hoewel de pabo leerzaam was, bleek deze niet helemaal bij haar te passen. De overstap naar de Associate degree Pedagogisch Educatief Professional (Ad PEP) aan het Grensland College voelde daarom als een logische volgende stap omdat ze zag dat deze opleiding een verrijking kon zijn op haar rol als pedagogisch professional, maar ook om nieuwe vaardigheden en kennis te leren en deze te kunnen delen met het team.
Leren wat je vandaag al kunt toepassen
Wat Loes vooral aanspreekt aan de opleiding, is de sterke koppeling tussen theorie en praktijk. “Wat je leert tijdens de lessen kun je meteen toepassen op de groep. En andersom neem je ervaringen uit je werk mee de les in. Door samen met medestudenten te sparren, krijg je nieuwe inzichten en kijk je soms anders naar situaties.”
De combinatie van werken en studeren vraagt om plannen en doorzettingsvermogen, maar levert haar veel op. “Je leert jezelf beter kennen, zowel je kwaliteiten als de momenten die je spannend vindt. Juist daar leer je veel van. Elke succeservaring geeft mij meer zelfvertrouwen in wat ik kan en weet.”

Ruimte om te groeien
Ook voor de toekomst ziet Loes volop mogelijkheden. “Het werken met kinderen vind ik geweldig, maar de opleiding biedt ook kansen om door te groeien en breder inzetbaar te zijn. Ik vind vooral het verbindende aspect interessant: het contact met ouders en de samenwerking met andere organisaties. Daarnaast neem ik nieuwe kennis mee terug naar mijn team, wat ook voor mijn werkgever waardevol is.”
Met de Ad PEP ontwikkelt Loes zich stap voor stap tot een zelfverzekerde professional. “Deze opleiding helpt mij om te blijven groeien, in mijn werk én als persoon.”
Ook stappen zetten in je carrière? Bekijk onze Associate degree-opleidingen!



